• Email: rektorat@wste.szczecin.pl

  • Telefon: 91 424 08 75

  • Kom: 512 352 236

Inżynieria i bezpieczeństwo ruchu drogowego

ZAPRASZAMY
na kolejną edycję studiów podyplomowych z zakresu:
"Inżynierii i bezpieczeństwa ruchu drogowego"


Studia podyplomowe

Pracujesz w branży transportowej? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje? Szukasz nowych kontaktów w tym środowisku?

Podyplomowe studia Inżynieria i bezpieczeństwo ruchu drogowego w Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Szczecinie powstały z myślą o konkretnej grupie zawodowej, ściśle związanej z transportem, logistyką i organizacją ruchu. Program studiów został opracowany ze szczególną uwagą zwróconą na umiejętności i wiedzę potrzebną w praktyce. W ciągu dwóch semestrów, podczas weekendowych zajęć (po 6 zjazdów w semestrze w soboty i niedziele), słuchacze zgłębiają problematykę zarządzania ruchem drogowym i zapoznają się z rozmaitymi narzędziami wykorzystywanymi w inżynierii ruchu drogowego oraz w analizach jego jakości pod kątem bezpieczeństwa.

- Te studia kierujemy do pracowników powiązanych z transportem, więc wydziałów w urzędach marszałkowskich, starostwach, gminach, do osób zatrudnionych w zarządach dróg, zarządach komunikacji, policji czy straży miejskiej. Słowem: do wszystkich zainteresowanych zawodowo tematyką inżynierii i bezpieczeństwa ruchu w komunikacji - wyjaśnia rektor WSTE, dr Grzegorz Skorny. - To dla nich najlepszy sposób na podniesienie swoich kwalifikacji i, co za tym idzie, na rozwój kariery. Program studiów podyplomowych jest też doskonałym uzupełnieniem kierunku Bezpieczeństwo ruchu w komunikacji, realizowanego w ramach studiów inżynierskich na naszej uczelni. Ale nie jest to oczywiście konieczny warunek, aby w nich uczestniczyć.

Damy narzędzia, pokażemy metody

Program studiów podyplomowych Inżynieria i bezpieczeństwo ruchu drogowego obejmuje między innymi zagadnienia z obszaru metod organizacji ruchu, projektowania sygnalizacji świetlnych, inteligentnych systemów transportowych czy oceny oddziaływania ruchu drogowego na środowisko. W toku studiów słuchacze poznają także tajniki rekonstrukcji wypadków i kolizji drogowych, wynikających z nieprawidłowej organizacji ruchu drogowego. Natomiast dzięki takim zajęciom, jak Analiza i symulacja ruchu drogowego, nabędą kwalifikacje do opracowania projektów organizacji ruchu i zarządzania ruchem drogowym, a także wiedzę na temat procesów zarządzania ruchem w czasie rzeczywistym. 

- Celem studiów jest kształcenie absolwentów, którzy będą mogli wykorzystać nabytą wiedzę w samodzielnej pracy zawodowej, pracy zespołowej w jednostkach projektowych i wykonawczych oraz w administracji drogowej - dodaje dr Grzegorz Skorny.

Inwestycja w kolejny szczebel

W końcu nadejdzie ten moment w życiu zawodowym, gdy trzeba będzie podjąć wysiłek wspięcia się na kolejny szczebel drabiny kariery. Ten krok będzie tym łatwiejszy, im lepiej będziemy do niego przygotowani. Także w branży transportowej rosnąca wciąż konkurencja na rynku pracy wymaga podnoszenia kwalifikacji, dlatego warto zainwestować czas i środki na przykład w studia podyplomowe. Korzyścią może być nie tylko zdobyta wiedza i umiejętności, ale także spotkania z grupą osób ściśle związaną z daną branżą, które stworzą pole do wymiany doświadczeń i zdobycia nowych kontaktów.

Okres trwania studiów

Dwa semestry.
Termin rozpoczęcia: 1 października 2019 r.

Zjazdy w soboty i niedziele (ok. 6-7 zjazdów w semestrze)

Przedmioty

- Analiza przepustowości i warunków ruchu drogowego
- Prognozowanie, projektowanie i organizacja ruchu drogowego
- Technika skrzyżowań z sygnalizacją świetlną
- Zarządzanie systemami transportowymi
- Przyczyny kolizji drogowych
- Bezpieczeństwo a infrastruktura drogowa
- Prawo a infrastruktura drogowa
- Przewozy drogowe a środowisko
 

 

Koszt

3.600 zł (możliwość rozłożenia płatności na 2 równe raty po 1.800 zł.)

Istnieje możliwość dofinansowania studiów podyplomowych:

1) Jeśli jesteś osobą zarejestrowaną w Urzędzie Pracy możesz uzyskać  dofinansowanie z Powiatowego Urzędu Pracy więcej

2) w ramach realizacji projektu  „Dofinansowanie usług rozwojowych dla zachodniopomorskich MMŚP” przez Zachodniopomorską Agencję Rozwoju Regionalnego można wystąpić o wsparcie w ramach Działania 6.1 Usługi rozwojowe skierowane do przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw w oparciu o system popytowy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 więcej

Studia znajdują się w Bazie Usług Rozwojowych, pod adresem: Inżynieria i bezpieczeństwo ruchu drogowego

Z tego tytułu wpisane tam usługi szkoleniowe, których organizatorem jest WSTE mogą być dla przedsiębiorców (mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa), bądź dla ich pracowników dofinansowane (50%, 70% lub 80%) w ramach projektu „Fundusz Usług Rozwojowych w Województwie Zachodniopomorskim”- przedsięwzięcie realizowane w ramach RPO Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Szczegóły oferty:

WSTE w Szczecinie w Bazie Usług Rozwojowych – informacja
Fundusz Usług Rozwojowych w województwie zachodniopomorskim - szczegółowe informacje
Lista wszystkich usług WSTE w Szczecinie

Wybierz praktyczne studia na uczelni technicznej.

Rekrutacja online 24h

ZAREJESTRUJ SIĘWażne! Strona wykorzystuje pliki cookie. Jeżeli się na to nie zgadzasz możesz wyłączyć ich obsługę lub opuścić stronę. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do góry