• Email: rektorat@wste.szczecin.pl

  • Telefon: 91 424 08 75

  • Kom: 512 352 236

Uczelnia

DLACZEGO MY

WSTE daje Ci esencję wiedzy teoretycznej i ogromne możliwości zdobycia umiejętności praktycznych, czyli to, czego naprawdę oczekuje Twój przyszły pracodawca. Przyszłość należy do inżynierów! My dążymy do tego, aby tę przyszłość przed Wami otworzyć.

Kształcimy inżynierów

Co roku mury naszej uczelni opuszczają dziesiątki absolwentów z tytułem inżyniera. To co ich wyróżnia na tle innych, to faktyczne umiejętności, które zdobyli dzięki silnemu naciskowi, jaki kładziemy na praktykę zawodową.

Uczymy praktycznie

50% zajęć na WSTE to praktyczna nauka w warsztatach, pracowniach i laboratoriach. To, aby nasi studenci zdobyli wiedzę jest dla nas tak samo ważne, jak to, aby umieli ją wykorzystać w praktyce.

Posiadamy doskonałe laboratoria

Nasze pracownie należą do najlepiej wyposażonych w Polsce. Dysponujemy salami komputerowymi, własnym warsztatem oraz kilkoma laboratoriami technicznymi, wyposażonymi w nowoczesny sprzęt i stosowane powszechnie urządzenia na potrzeby każdego kierunku realizowanego na uczelni.

Wspierają nas eksperci

Niemal od początku istnienia ściśle współpracujemy ze znakomitymi specjalistami i menadżerami z branży informatycznej i transportowej. Wspierają nas oni nie tylko w kwestiach dopasowania programu nauczania do potrzeb rynku, ale często także jako pośrednicy między naszymi absolwentami a firmami poszukującymi praktykantów i stażystów.

16 lat na rynku

Funkcjonujemy z powodzeniem już ponad dekadę, konsekwentnie przyciągając coraz więcej studentów zarówno na studia stacjonarne jak i zaoczne. Nie zamierzamy jednak spocząć na laurach. Chcemy stale wyprzedzać potrzeby rynku i kształcić jak najlepszych w swoim fachu inżynierów.

Przyjazna kadra

Jesteśmy tu dla naszych studentów. Wierzymy, że przyjazna atmosfera uczelni wpływa na komfort nauczania i chęć zdobywania wiedzy, dzięki czemu możecie osiągać jak najlepsze wyniki. Najlepszym dowodem na to, że się nie mylimy są setki osób, które poleciły nas swoim znajomym.

e-Dziekanat

Nowoczesna edukacja wymaga nowoczesnej administracji. Na WSTE każdą sprawę dotyczącą uczelni możesz załatwić online, począwszy od procesu rekrutacji. Każdy student otrzymuje dostęp do specjalnego konta, za pomocą którego może kontaktować się z uczelnią, pobierać formularze i składać podania. Wystarczy kliknąć.

Stypendia i pomoc materialna

Wiemy, że nie każdego stać dziś na studia, dlatego wspieramy studentów w trudnej sytuacji finansowej, a także nagradzamy najlepsze wyniki w nauce. W WSTE stypendium socjalne (maksymalnie do 850 zł) i naukowe przyznawane przez rektora (nawet do 600 zł) może się sumować! Dzięki temu z puli przeznaczonej na dofinansowania możesz otrzymać ponad 1400 zł miesięcznie.

WŁADZE

dr n.tech. Grzegorz Skorny

Rektor

mgr inż. Sławomir Snastin

Dziekan Wydziału Systemów Automotive

Kamila Warakomska

Kierownik Dziekanatu

Słowo Rektora

Szanowni studenci i kandydaci na studia,

jestem zaszczycony mogąc jako rektor Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej powitać Was u progu Waszej zawodowej kariery. Specjalizujemy się w kształceniu inżynierów w zawodach z obszaru branży informatycznej i multimedialnej oraz szeroko pojętej branży transportowej – od mechaniki przez logistykę aż po zarządzanie przedsiębiorstwami motoryzacyjnymi.

Praca zajmie w przyszłości znaczną część Waszego życia, dlatego niezwykle ważne jest, abyście dokonali właściwego wyboru – czyli takiego, który jest zgodny z Waszymi zainteresowaniami i pasjami, a jednocześnie da Wam szansę na rozwój i osiągnięcie stabilności finansowej.

Rozumiemy to i dostrzegamy również, jak ważne jest, abyście mieli jak najbogatszy wybór. Dlatego bacznie obserwujemy rynek pracy w branży transportowej oraz informatycznej i reagując na jego zapotrzebowanie sukcesywnie poszerzamy ofertę naszej uczelni o nowe, praktyczne specjalności.

Dbamy o poziom kształcenia, starannie dobierając kadrę nauczycielską oraz ściśle współpracując z wybitnymi specjalistami i praktykami z największych zachodniopomorskich firm i instytucji.

Zależy nam, aby absolwenci Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej byli postrzegani na rynku jako wartościowi, wysoko wykwalifikowani inżynierowie. Dlatego też duży nacisk kładziemy na przekazanie praktycznej wiedzy i umiejętności, które są szczególnie cenne dla pracodawców w interesujących nas branżach.

Żywię głęboką nadzieję, że dając Wam to wszystko, przyczyniamy się do Waszych zawodowych osiągnięć w przyszłości.

Jak powiedział amerykański biznesmen, Arnold H. Glasow:
Sukces jest prosty. Zrób co należy, jak należy, kiedy należy.

Zatem reszta, drodzy studenci i kandydaci na studia, zależy już tylko od Was.

dr n. tech. Grzegorz Skorny
Rektor WSTE 

Baza dydaktyczna


Naszą zaletą są dobrze wyposażone pracownie i laboratoria techniczne.

Posiadamy też dwie pracownie wyposażone w całości w komputery marki Apple.

Sala wykładowa
Sala wykładowa
Sala komputerowa
Sala wykładowa
Laboratorium elektroniki i elektrotechniki samochodowej
Laboratorium elektrotechniki i miernictwa elektrycznego
Sala wykładowa
Laboratorium silników spalinowych
Laboratorium elektroniki i elektrotechniki samochodowej
Laboratorium elektroniki i elektrotechniki samochodowej
Laboratorium elektronicznych układów wtryskowych
Sala wykładowa
Laboratorium systemów bezpieczeństwa
Laboratorium silników spalinowych
Sala komputerowa
Sala komputerowa
Laboratorium podwyższające komfort jazdy
Laboratorium elektronicznych układów wtryskowych

BIBLIOTEKA

Zapraszamy do Biblioteki, w której na potrzeby naszych studentów zgromadziliśmy bogaty zbiór fachowych książek i podręczników. Znajdziesz w niej wszystko, czego potrzebujesz do nauki. Do Twojej dyspozycji jest też czytelnia czasopism oraz stanowiska z dostępem do internetu.

ul. Klonowica 14, 71-244 Szczecin
tel: 91 43 90 601 w. 35

Godziny otwarcia w czasie zjazdów

Poniedziałek 09:00-15:00
Wtorek 09:00-15:00
Środa 09:00-15.00
Czwartek Dzień wolny
Piątek 13:00-18:00
Sobota 09:00-16.00

Zjazdy studiów podyplomowych
Sobota 10.00-13.00Dołącz do nas i zostań naszym studentem.

Rekrutacja 24h!

ZAREJESTRUJ SIĘ

POZNAJ NASZE MOŻLIWOŚCI

To łatwe. Wybierz oferowany przez nas kierunek i zapisz się on line. Wystarczy założyć konto na naszej stronie, pobrać podanie o przyjęcie na studia i złożyć w rektoracie z kompletem pozostałych dokumentów. Wpisowe to tylko 40 zł, a czesne jedyne 450 zł miesięcznie. Dołącz do grona nietuzinkowych młodych ludzi studiujących na WSTE – może tak jak oni zaczniesz się zastanawiać, dlaczego wcześniej do nas nie zawitałeś.

ZOBACZ WIĘCEJ

Ważne! Strona wykorzystuje pliki cookie. Jeżeli się na to nie zgadzasz możesz wyłączyć ich obsługę lub opuścić stronę. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do góry